הלבנת שיניים

הלבנת שיניים הינה תהליך בו נעשה שימוש בחומרי חמצון, במטרה להלבין שיניים שהצהיבו או נעשו כהות כתוצאה מעישון,שתיה מרובה של קפאין , הצטברות של חיידקים וגנטיקה. קיימות מספר שיטות להלבנת שיניים – נציין כאן את כולן ונדגיש נקודות שחשוב לקחת בחשבון לפני שנגשים לטיפול. מומלץ לעבור טיפול אצל שיננית כדי לשפר את מצב השיניים ולאחר מכן בדיקה אצל רופא השיניים, לצורך טיפולים משמרים והמלצה בנוגע לשיטת הלבנה המתאימה.

שיטות להלבנת שיניים

 – הלבנת שיניים ביתית

בתהליך זה הרופא מוסר למעבדת השיניים  העתק של שיני הפה, בהתאם למבנה הפה הספציפי של המטופל. על בסיס העתק מייצרים במעבדת השיניים סדים, בהתאמה אישית למבנה השיניים של המטופל. הערכה המגיעה ממעבדת השיניים כוללת בנוסף מזרקים המכילים את חומר ההלבנה הפעיל – על פי רוב קרבמיד פראוקסיד בריכוז של 20% – 10%. את החומר הפעיל המגיע בדרך כלל בצורת ג'ל, מורחים בתוך הסד ואותו מניחים על השיניים עצמן לתקופה של עד 10 ימים – למשך שעה בכל יום. הלבנת השיניים בתהליך הזה יש שיפור ניכר בצבע השיניים ומאפשרת שליטה טובה יחסית בתוצאה הסופית. זאת ועוד – הסדים ניתנים לשימוש חוזר, כך שתוכלו לבצע תהליך הלבנת שיניים נוסף לאחר מספר שנים.

 – הלבנת שיניים במרפאת שיניים

תהליך הלבנת שיניים במרפאה מתבצע תוך שימוש בשיטת ה- LED (אור מקוטב). בשלב הראשון בתהליך מניחים על החניכיים שכבת הגנה במטרה להגן עליהן ממגע עם החומר המלבין. על השיניים מונח החומר הפעיל עליו מוקרן האור המקוטב. כל הקרנה אורכת כ-30 שניות על כל שן ויש לחזור על פעולה זו בין 6-8 פעמים. היתרונות של שיטה זו ברורים: התוצאות מיידיות, התהליך מבוצע על ידי רופא שיניים מיומן בצוות של מרפאת שיניים מקצועית, המטופל פסיבי לחלוטין ואינו נדרש לשיתוף פעולה כלשהו וניתן להלבין חלק מהשיניים במידה וצבען של השיניים אינו אחיד.
>לחצו כאן לקריאה נוספת בנושא הלבנת שיניים למעשנים.

טיפים לשמירה על ההלבנה:
  1. להמנע ככל האפשר מעישון וצריכת קפאין וצבעי מאכל.
  2. צחצוח שיניים לפני השינה עם שימוש במשחת שיניים מלבינה.
  3. ביקור קבוע אצל שיננית.